ANDROIDNovinky

Google oznámil zmluvu s HTC vďaka ktorej bude schopný konkurovať Applu

Túto stredu sa dohodol Google a spoločnosť HTC na 1.1 miliardovej zmluve ktorá sa bude vzťahovať na duševný majetok firmy HTC a aj 2000 zamestnancov z ktorých už aj tak väčšina spolupracuje so zamestnancami Googlu na vývoji telefónov Pixel. Tento obchod poskytne HTC veľmi potrebnú finančnú pomoc.

Tento krok bol pre niektorých možno neočakávaným ale podľa analytikov sa dal predpokladať. Je to z dôvodu narastajúceho záujmu Googlu schopne konkurovať Applu na trhu s hardwarmi. Juggernaut hardware teda nakoniec má väčšie ambície pre Androidom poháňané zariadenia ako si niektorí možno mysleli. Toto oznámenie prišlo len krátko pred vydaním nových telefónov Pixel ktoré majú uzrieť svetlo sveta už v októbri.

HTC je dlhoročný partner Googlu a spolu dokázali vytvoriť jedny z najprestížnejších zariadení na trhu. Podľa slov Ricka Osterloha, viceprezidenta oddelenia Googlu pre vývoj hardwarov, sa už nemôžu dočkať prijatia HTC spolupracovníkov medzi seba aby vytvorili nove inovácie a produkty v oddelení užívateľského hardwaru.

Určite však viete, že ambícia zosadiť Apple tu už raz bola. Prišla s Motorola divíziou ktorá mala byť schopná konkurovať no nestalo sa tak. A tak sa Google rozhodol to skúsiť ešte raz s pomocou firmy HTC ktorá bude pravdepodobne predstavovať aj manufaktúrny časť tejto dohody.

Bude toto spojenectvo účinné a Google dosiahne čo chcel? Dajte nám vedieť čo si o tom myslíte.

TIP  Študuješ, bavia ťa technológie a máš čo povedať svetu? Pridaj sa do nášho tímu! | HĽADÁME REDAKTORA

zdroj: futurism.com obrázok (vlastný)

Tagy
Ukáž viac

Jeden komentár

  1. Najhoršia vec co môže byt je že na trhu ostane iba google. Dúfam že apple sa udrzi a win sa vrati

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu