NovinkyWindows 10

Google našiel zraniteľnosť v správcovi hesiel vo Windows 10. Dávajte si preto pozor na krádež hesiel!

Bezpečnostný analytik Google Tavis Ormandy objavil celkom závažnú chybu vo správcovi hesiel vo Windows 10, ktorá umožňuje ukradnúť vaše heslá. Reč je konkrétne o aplikácii tretej strany „Keeper password manager“, ktorú je možné nainštalovať na Windows 10 zariadenia.

Travis demonštroval  ako aj zdieľal možnú hrozbu  v rámci projektu “Project Zero”. Chyba je predmetom 90-dňového termínu od zverejnenia, čo znamená, že keď uplynie 90 deň tak Travis môže zdieľať podrobnosti o chybe ako aj ju verejne využívať.

Preto ak využívate vo svojom zariadení tohto manažéra hesiel tak vám odporúčame bezodkladne ho aktualizovať na najnovšiu verziu, ktorá je dostupná od včerajšieho dňa (11.4.4). Našťastie však zatiaľ používatelia nehlásia žiadne útoky. Ale ako sa hovorí, čert nikdy nespí.

Keeper - Password Manager & Secure File Storage
Keeper - Password Manager & Secure File Storage
Developer: Keeper Security Inc
Price: Free+

Zdroj: Twitter

TIP  Spoločnosť OnePlus sa chystá vrhnúť do boja v segmente chytrých TV. Podarí sa im podľa vás uspieť?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu