ANDROIDNovinky

Google Mapy vám čoskoro povedia kedy je čas vystúpiť z vlaku alebo autobusu

Interaktívne notifikácie? Tak to je nová funkcia, ktorú Google prináša do populárnej aplikácie Google Mapy.

Myšlienka interaktívnych notifikácií spočíva v upozorneniach počas vašej cesty či už vlakom, autobusom alebo iným dopravným prostriedkom. Notifikácie by vás mali informovať na aj obrazovke uzamknutého smartfónu o tom, kedy je ten správny čas vystúpiť, resp. prestúpiť do iného dopravného prostriedku.

Fungovať by to malo na princípe, že v Google Maps zadáte smer vašej jazdy, tak ako doposiaľ. Novinkou je však tlačidlo „Start“ v spodnej časti obrazovky, kde následne v spodnej časti displeja uvidíte aktuálny stav o vašej ceste ako aj živé aktualizácie, ktoré vám budú hovoriť napríklad či máte vystúpiť a ísť pešky alebo prestúpiť na iný spoj.

Zdroj: techcrunch.com

Inými slovami Google prináša živé notifikácie o stave vašej cesty. Funkciu určite oceníte hlavne nie v domácom prostredí ako aj počas cesty kedy vás môže lámať únava.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok: vlastný

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. Škoda, že takéto veci u nás vo väčšine prípadov nefungujú. 🙁
    V Google mapách sú len vlaky RJ, LE a IC vlaky. (Osobáky a podobne vôbec.)

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu