Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Google Mapy vám čoskoro povedia kedy je čas vystúpiť z vlaku alebo autobusu

Zdroj: vlastný

Interaktívne notifikácie? Tak to je nová funkcia, ktorú Google prináša do populárnej aplikácie Google Mapy.

Myšlienka interaktívnych notifikácií spočíva v upozorneniach počas vašej cesty či už vlakom, autobusom alebo iným dopravným prostriedkom. Notifikácie by vás mali informovať na aj obrazovke uzamknutého smartfónu o tom, kedy je ten správny čas vystúpiť, resp. prestúpiť do iného dopravného prostriedku.

Fungovať by to malo na princípe, že v Google Maps zadáte smer vašej jazdy, tak ako doposiaľ. Novinkou je však tlačidlo „Start“ v spodnej časti obrazovky, kde následne v spodnej časti displeja uvidíte aktuálny stav o vašej ceste ako aj živé aktualizácie, ktoré vám budú hovoriť napríklad či máte vystúpiť a ísť pešky alebo prestúpiť na iný spoj.

Zdroj: techcrunch.com

Inými slovami Google prináša živé notifikácie o stave vašej cesty. Funkciu určite oceníte hlavne nie v domácom prostredí ako aj počas cesty kedy vás môže lámať únava.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok: vlastný

 

1 komentár
  1. Pisk says

    Škoda, že takéto veci u nás vo väčšine prípadov nefungujú. 🙁
    V Google mapách sú len vlaky RJ, LE a IC vlaky. (Osobáky a podobne vôbec.)

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu