NovinkyZaujímavosti

Google Mapy (konečne) poznajú cestovné poriadky v Bratislave

Trvalo to síce dlho, ale konečné. Google Mapy konečne poznajú dopravné poriadky mestskej hromadnej dopravy (ďalej už len MHD) v Bratislave.

Google Mapy spoznávajú mestskú hromadnú dopravu v Bratislave

Informácie o tom uverejnil Dopravný podnik sa svojich stránkach. Po novom  ako turisti tak aj bežní obyvatelia, resp. návštevníci mesta budú môcť na vyhľadanie spojov využívať rozhranie Google máp či už prostredníctvom svojich počítačov alebo smartfónov.

„Podarilo sa nám spustiť túto službu verejnosti ešte v predvianočnom období a takýmto spôsobom sme venovali obyvateľom i návštevníkom Bratislavy symbolický darček,“, hovorí generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava, Ing. Milan Urban.

Riaditeľ miestnej pobočky Google na margo spolupráce povedal: „Informácie o mestskej hromadnej doprave sú na Mapách Google k dispozícii už pre viac ako 3,8 milióna zastávok vo viac ako 20 000 mestách po celom svete. Sme radi, že vďaka spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava k nim od minulého víkendu patrí aj hlavné mesto Slovenska. Používatelia v slovenskej metropole nájdu v Mapách Google spôsob ako sa najrýchlejšie dostanú z bodu A do bodu B pešo, autom a teraz už aj mestskou hromadnou dopravou,“.

Ak budete chcieť využiť tieto služby tak vám bude stačiť navštíviť stránku www.google.sk/transit  a následne zadať vašu východziu polohu a cieľ.

Zdroj: DPB

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu