NávodyNovinky

Google Chrome zavádza novinku. Umožní zablokovať vyskakujúce okná | NÁVOD

Pozná to asi každý, kliknete na video a vyskočí vám jedna, druhá a tretia reklama. Google sa však týmto praktikám rozhodol dať červenú. Počas včerajšieho dňa totiž predstavil takzvaný „redirect blocker“, ktorý prináša už ako podľa názvu asi tušíte možnosť blokovania rôznych presmerovaní či otváraní reklám v ďalších oknách.

Novinka by mala byť oficiálne dostupná od januára 2018 pre používateľov Chrome 64, avšak už dnes sa dá v prípade, že využívate Chrome vo verzii 62 (alebo vyšší) manuálne aktivovať túto funkciu.

Ako blokovať vyskakovacie okná v Google Chrome Prehliadači

  • Najprv si skontrolujte akú verziu prehliadača používate, v prípade si ju aktualizujte (kliknite na tri bodky v pravom rohu a potom na položku pomoc/help a na o Chrome/about Chrome).

    Zdroj: vlastný

  • Vložte teraz do prehliadača odkaz „Open Chrome://Flags“.
  • Pomocou funkcie CTRL + F vyhľadajte „#enable-framebusting-needs-sameorigin-or-usergesture“.

    Zdroj: vlastný

  • Zapnite funkciu a reštartujte prehliadač.

Funkcia je momentálne v testovacej fáze, avšak aj napriek tomu dokáže blokovaž značnú časť reklám.

Zdroj: vlastný, Google

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu