Novinky

Google Chrome začne po ďalšej aktualizácií blokovať otravné automatické prehrávanie videí a hudby

Posledná aktualizácia najobľúbenejšieho internetového prehliadača Google Chrome priniesla naozaj potrebnú funkciu, ktorú ocenil zrejme každý aktívny používateľ internetu. Prehliadač začal po poslednej aktualizácií automaticky blokovať otravné vyskakovacie reklamy, ktoré každému z nás znepríjemňovali každodenné používanie internetových stránok. Spoločnosť Google sa ale nezastavila iba pri tomto “menšom” kroku a v ďalšej aktualizácií prinesie blokovanie automatického prehrávania videí a hudby na stránkach.

Prehliadač zablokuje všetky otravné videá, ktoré sa zapli bez povolenia

Prehliadač Google Chrome identifikuje, či má video na webstránke predvolený zapnutý zvuk. Ak áno, prehliadač automaticky zablokuje prehrávanie videa dovtedy, kým používateľ nezačne interagovať s videom. Podobný prípad nastane aj v prípade, pokiaľ používateľ už niekedy danú stránku navštívil. Vďaka tomuto kroku sa už nemusíte obávať toho, že na Vás na webovej stránke vyskočí reklama alebo video, ktoré sa začne prehrávať na maximum a Vám z toho pomaly odíde sluch. Táto funkcia by sa do prehliadača mala dostať s nadchádzajúcou verziou, ktorá nesie číselné označenie 66. Funkciu si ale môžete otestovať už dnes. Stačí sa zapojiť do beta testovania a zo stránok prehliadača Google Chrome si následne stačí stiahnuť najnovšiu verziu prehliadača Google Chrome Beta pre PC.

Čo hovoríte na túto funkciu? Aj Vy ste otrávený z podobných vyskakovacích reklám a videí, ktoré znepríjemňujú každodenné browsovanie internetových stránok?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Google)

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu