NovinkyTECH

Google Chrome prinesie vlastný Ad blocker. Môže byť však neúčinný

Začiatkom tohto roka sa špekulovalo, že Google pracuje na vstavanom Ad block-erovi pre svoj internetový prehliadač Chrome.

Tieto špekulácie aktuálne potvrdzuje aj samotná spoločnosť, ktorá ho začne nasadzovať už od 15. februára budúceho roka. Má to však háčik.

Google bude meniť „fungovanie“ internetu. Chystá sa blokovať reklamy

Vstavaný Ad blocker však nebude blokovať všetky reklamy tak ako by to viacerí z náš očakávali. Na druhej strane ak by sa touto cestou vydala spoločnosť Google tak by išla sama proti sebe. Google spustil v týchto dňoch nový program „Better Ads Standards“, ktorého úlohou je zlepšiť používateľskú skúsenosť s prehliadaním webstránok, vrátane reklám. Majitelia webových stránok budú musieť svoje stránky registrovať do tohto programu, ktorý ich vyhodnotí a ak neprejdú tak reklamy na týchto stránkach jednoducho nebude zobrazovať.

Podľa všetkého cieľom Google je to, aby reklamy neprirodzene nerušili návštevníkov webstránok. V každom prípade jedná sa skutočne veľký zásah spoločnosti do činnosti tisícok vydavateľov. Sami sme zvedaví aký to bude mať na konci dňa dosah a to hlavne na menšie stránky, ktorých gro príjmu je tvorených práve z tohto druhu reklám.

Aký je váš názor na reklamy?

Zdroj: MSP

 

TIP  Návrat Googlu na čínsky trh je na spadnutie. Strpia zamestnanci spoločnosti porušovanie ľudských práv a vytváranie cenzúry?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu