Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse

Zdroj: Google

Google Chrome za posledné roky sa vyvinul do takej miery, že pracuje sám o sebe ako program v programe. Umožňuje napríklad posielanie notifikácií jeho používateľov, ponúka aj vlastné aplikácie či rozšírenia. Inými slovami Google vytvoril v rámci existujúceho ekosystému svoj vlastný.

Google Chrome by mohol viac spolupracovať so systémom Windows 10

Najnovšie správy však naznačujú, že internetový prehliadač Google Chrome by mohol viac spolupracovať s operačným systémom Windows 10, reč je konkrétne o podpore natívnych notifikácií v rámci Centra akcií a tak nepoužívať vlastné rozhranie.

Na blogu Chromium Chrome inžinier Peter Beverloo píše:

„Windows Native Notifications: Povolenie prepínania príznakov v systéme Windows

To umožňuje používateľovi ručne prihlásiť sa pomocou natívnych upozornení systému Windows namiesto verzie upozornení prehliadača Chrome.

Poznámka: Tento príznak je ignorovaný vo verziách systému Windows dostatočne starých na to, aby nepodporoval natívne upozornenia.“

Ak by sa tak stalo, tak možno očakávať, že Google prestane ignorovať Microsoft Store a nahrá do ňho plnohodnotnú aplikáciu prehliadača. Či sa však tak stane je dnes vo hviezdach.

Zdroj: Reddit.com, úvodný obrázok: Google

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu