NovinkyŠPEKULÁCIE

Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse

Google Chrome za posledné roky sa vyvinul do takej miery, že pracuje sám o sebe ako program v programe. Umožňuje napríklad posielanie notifikácií jeho používateľov, ponúka aj vlastné aplikácie či rozšírenia. Inými slovami Google vytvoril v rámci existujúceho ekosystému svoj vlastný.

Google Chrome by mohol viac spolupracovať so systémom Windows 10

Najnovšie správy však naznačujú, že internetový prehliadač Google Chrome by mohol viac spolupracovať s operačným systémom Windows 10, reč je konkrétne o podpore natívnych notifikácií v rámci Centra akcií a tak nepoužívať vlastné rozhranie.

Na blogu Chromium Chrome inžinier Peter Beverloo píše:

„Windows Native Notifications: Povolenie prepínania príznakov v systéme Windows

To umožňuje používateľovi ručne prihlásiť sa pomocou natívnych upozornení systému Windows namiesto verzie upozornení prehliadača Chrome.

Poznámka: Tento príznak je ignorovaný vo verziách systému Windows dostatočne starých na to, aby nepodporoval natívne upozornenia.“

Ak by sa tak stalo, tak možno očakávať, že Google prestane ignorovať Microsoft Store a nahrá do ňho plnohodnotnú aplikáciu prehliadača. Či sa však tak stane je dnes vo hviezdach.

Zdroj: Reddit.com, úvodný obrázok: Google

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu