Novinky

Mnoho používateľov najnovšieho Chromu nepotešia zmeny v zmluvných podmienkach

Nie tak dávno spoločnosť Google priniesla jednu z väčších aktualizácii pre internetový prehliadač Chrome, ktorá priniesla viacero noviniek a implementáciu nového dizajnového jazyka (Material Design). Niektoré zmeny, ktoré však prišli s verziou prehliadaču Chrome 69 nemusia byť všetkým po chuti.

V prípade ak využívate služby spoločnosti Google ako napríklad Gmail alebo Youtube tak po prihlásení sa automaticky na serveri Google nahrajú desiatky ďalších informácií ako je napríklad vaša história prehliadania, záložky a ďalšie.

Ako je to s vami? Stratili sa aj vy silu bojovať s technologickými gigantami pri odovzdávaní informácií o vás samých? Ak nie a chceli by ste dáta o vás neposkytovať ďalším stranám tak existuje viacero alternatív, napríklad internetový prehliadač Brave.

Zdroj: MSP

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu