ANDROIDAplikácieNovinky

Aplikácia Google Arts & Culture Vám cez selfie fotografiu vyhľadá vášho historického dvojníka

Aplikáciu Google Art and Culture určite netreba predstavovať milovníkom umenia, ktorí vedia, že prostredníctvom nej môžu navštíviť tie najväčšie a najvýznamnejšie galérie, múzea a dokonca aj miesta po celej Zemi.

Niekoľko mesiacov dozadu v aplikácii pribudla zaujímavá funkcia, ktorá dokázala prostredníctvom oskenovania, resp. vytvorenia selfie fotografie vyhľadať vám vášho historického dvojníka. Malo to však háčik, funkcie ste mohli využiť len v rámci USA. Najnovšie však bola táto funkcia sprístupnená aj pre ďalšie regióny, medzi ktorými nechýba ani ten náš.

Vyhľadaj si svojho dvojníka v Google Art

Po zapnutí aplikácie vám vyskočí upozornenie, ktoré vás bude informovať o novej funkcii. Ako môžete vidieť nižšie tak správa vás následne prostredníctvom tlačidla „začíname“ bude navigovať do fotoaparátu kde po odfotení selfie fotografie prebehne vyhľadanie umeleckých diel, ktoré vám budú najpodobnejšie. Výsledok vyhľadania následne môžete zdieľať so svojimi priateľmi.

Nižšie si môžete pozrieť niekoľko výsledkov vyhľadávania. Odkaz na aplikáciu nájdete pod nimi.

Google Arts & Culture
Google Arts & Culture
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroj: Google

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close