Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Generálny riaditeľ Samsungu odstupuje z pozície hoci sa spoločnosti enormne darí

Zdroj: vlastný

Kwon Oh-hyun, generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Elecotrnics odstupuje zo svojej pozície, oznámil to v piatok tohto týždňa.

Kwon Oh-hyun, alebo „pán čip“, ktorý v spoločnosti Samsung strávi polovicu svojho života sa rozhodol ukončiť vo veku 64 rokov svoju činnosť ako generálny riaditeľ, a to aj napriek tomu, že počas jeho „bačovania“ sa zo spoločnosti stal svetový líder vo vývoji a výrobe pamäťových komponentov, samozrejme to nie je jediným úspechom jeho kariéry.

Spoločností sa enormne darí

Tomu, že sa spoločnosti darí na trhu nasvedčujú aj posledné čísla. Len za 3. kvartál tohto roka znamenal pre Samsung tržby v celkovej výške 54,7 miliardy dolárov, z čoho 12,8 miliardy dolárov je zisk. Celkovo sa spoločnosti podarilo zvýšiť výnosy až o 170% pričom zisk navýšili o 28% (medziročné porovnanie).

 

Dôvod odstúpenia Kwon Oh-hyun nijak zvláštne neodôvodnil Jediné čo povedal bolo to, že spoločnosť potrebuje mladú „krv“. Kto sa stane novým riaditeľom spoločnosti zatiaľ nie je známe. Kwon však zo Samsungu neodchádza úplne, bude v nej aj naďalej figurovať avšak ako už „len“ predseda predstavenstva.

Zdroj: Reuters

TIP  Google Chrome si odteraz bude viac rozumieť s Windowsom 10. Dočkali sme sa notifikácií z Chromu v Akčnom Centre

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu