Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

GearBest otvoril v Česku sklad. Doručovanie bude extrémne rýchle a bez dodatočných poplatkov

Zdroj: vlastný

Nakupujete v Číne aj vy? Už nebudete musieť, teda áno, ale tovar bude skladom v Európe. Jeden z najväčších internetových obchodov na svete GearBest.com otvára v týchto dňoch svoj prvý sklad v Českej republike (označenie skladu na stránke je EU-5).

Zdroj: vlastný

Čo to pre koncového používateľa bude znamenať? Hoci ponuka v Európskych skladoch nie je až tak bohatá, tak aj napriek tomu je možné tam nájsť celkom zaujímavé produkty s cenovkou výrazne nižšou ako v kamenných obchodoch. Na konci dňa, treba však upozorniť, že hoci sa sklad fyzicky nachádza v EÚ, tak aj napriek tomu, platia čínske obchodné podmienky (napr. záruka pre vybrané produkty je 1 rok). V každom prípade, je to dobrá správa hlavne pre nás, totiž na jednej strane sa vyhneme platbám ako je DPH či CLO (prípadne dovoz bez DPH a CLA garantuje obchod cez typ dopravu EU Express z CN skladov) keďže sa tovar už fyzicky nachádza v EÚ a na druhej strane, máme aj možnosť ušetriť peniažky. Treba však dodať, že doprava v rámci EÚ nie je zadarmo, väčšinou je spoplatnená symbolickým poplatkom pár €.

Zdroj: vlastný

PS: doručenie z EÚ skladov je približne 2 až 7 dní, teda svoj nový smartfón môžete mať doma reálne už do týždňa.

Zdroj: tlačová správa

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu