TIP REDAKCIE

GearBest otvoril v Česku sklad. Doručovanie bude extrémne rýchle a bez dodatočných poplatkov

Nakupujete v Číne aj vy? Už nebudete musieť, teda áno, ale tovar bude skladom v Európe. Jeden z najväčších internetových obchodov na svete GearBest.com otvára v týchto dňoch svoj prvý sklad v Českej republike (označenie skladu na stránke je EU-5).

Zdroj: vlastný

Čo to pre koncového používateľa bude znamenať? Hoci ponuka v Európskych skladoch nie je až tak bohatá, tak aj napriek tomu je možné tam nájsť celkom zaujímavé produkty s cenovkou výrazne nižšou ako v kamenných obchodoch. Na konci dňa, treba však upozorniť, že hoci sa sklad fyzicky nachádza v EÚ, tak aj napriek tomu, platia čínske obchodné podmienky (napr. záruka pre vybrané produkty je 1 rok). V každom prípade, je to dobrá správa hlavne pre nás, totiž na jednej strane sa vyhneme platbám ako je DPH či CLO (prípadne dovoz bez DPH a CLA garantuje obchod cez typ dopravu EU Express z CN skladov) keďže sa tovar už fyzicky nachádza v EÚ a na druhej strane, máme aj možnosť ušetriť peniažky. Treba však dodať, že doprava v rámci EÚ nie je zadarmo, väčšinou je spoplatnená symbolickým poplatkom pár €.

Zdroj: vlastný

PS: doručenie z EÚ skladov je približne 2 až 7 dní, teda svoj nový smartfón môžete mať doma reálne už do týždňa.

Zdroj: tlačová správa

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu