NovinkyTECHWindows 10

Funkcia Bluetooth Quick Pair by mala onedlho doraziť aj do Windows 10. Nebudete tak musieť ručne párovať Bluetooth zariadenia s počítačom

Podľa najnovších informácií začína redmondský gigant s testovaním novej funkcie s názvom Bluetooth Quick Pair. Používatelia operačného systému Windows 10 už čoskoro nebudú musieť ručne párovať bluetooth zariadenia s ich počítačmi/laptopmi. Microsoft vďaka tomu konečne dobehne svojich najväčších konkurentov, keďže Quick Pair na zariadeniach s Windows 10 už naozaj chýba.

Ako funguje Bluetooth Quick Pair?

Bluetooth Quick Pair používateľom umožňuje rýchle a úplne nenáročné pripojenie takmer akéhokoľvek Bluetooth zariadenia. Na pripojenie netreba stláčať rôzne špeciálne gombíky, zapínať nastavenia a nedajbože snažiť sa zariadenia vyhľadať a následne ručne spárovať. Pre pripojenie zariadení stačí zobrať Bluetooth zariadenie a vniesť ho do dosahu Bluetooth pripojenia na Vašom notebooku, laptope alebo smartfóne. Po priblížení zariadenia sa Vám na obrazovke zobrazí správa o možnosti pripojenia Bluetooth zariadenia, ktoré sa nachádza vo Vašom okolí. Na správu stačí jednoducho kliknúť a zariadenia budú v momente prepojené a nemusíte sa naťahovať so zdĺhavým vyhľadávaním. Túto funkciu už v dnešnej dobe využíva väčšina kvalitnejších bezdrôtových slúchadiel.

Bluetooth Quick Pair je na Androide dostupný už od verzie 6.0 a Microsoft za Googlom v tomto smere výrazne zaostáva. Informácie zatiaľ Microsoft oficiálne nepotvrdil, no informácie o nej sa nachádzajú v najnovších buildoch systému Windows. Zatiaľ nevedno, či má Microsoft v pláne podporovať všetky Bluetooth Quick Pair zariadenia, alebo bude túto funkciu využívať iba na prepojenie originálneho príslušenstva, napríklad Xbox ovládače, Surface myš alebo Surface klávesnicu. Tak či tak, sme spokojní že Microsoft konečne dobieha konkurentov a do svojich produktov a zariadení sa snaží implementovať aj tie najnovšie tredny technológie.

Zdroj: thurrott.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu