NovinkyŠPEKULÁCIEWindows 10

Fall Creators Update možno „zabije“ funkciu zálohy Windowsu 10

Windows 10 je operačný systém, ktorý ponúka širokú škálu možnosti prispôsobenia si celého systému, a ak by vám to náhodou nevyšlo podľa predstáv a chceli by ste vyhnúť „otravnému vyklikávaniu všetkých nastavení“ tak všetko je možné  vrátiť späť prostredníctvom jedného kliku cez možnosť obnovy zálohy. Túto funkciu pritom mnohí využívajú aj pri prechode z jedného zariadenia na druhé.

Microsoft počas predvčerajšieho dňa omylom vypustil aktualizáciu pre členov programu Windows Insider, ktorú následne hneď aj stiahol. V rámci tejto aktualizácie, ku ktorej sa podarilo mnohým používateľom dostať bola odstránená aj vyššie opísaná funkcia (File History).

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku tak v rámci Nastavení PC zmizla možnosť vytvorenia si zálohy. Inými slovami, Microsoft ju jednoducho odstránil.

Zdroj: vlastný

To či však funkcia na konci dňa naozaj bude chýbať vo finálnom zostavení Fall Creators aktualizácie je nateraz neznáme. Je dosť možné, že spoločnosť danú funkciu len dočasne odstránilo z nejakého iného neznámeho dôvodu. V každom prípade pevne veríme, že vo Windows aj po Fall Creators Update aktualizácii bude dostupná.

Zdroj: vlastný

 

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu