Novinky

Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Najväčšia sociálna sieť na svete zavádza v týchto dňoch nové reklamy, ktoré sa budú zobrazovať na úplne novom mieste. Po štrnástich mesiacoch od spustenia Facebook Stories, sociálna sieť teraz oznámila, že tieto príbehy používa až 150 miliónov aktívnych používateľov a je to v podstate skvelý klon Skapchat Stories. Sociálna sieť však v príbehoch vidí skvelú možnosť pre získanie nových finančných zdrojov a začína s testovaním nových foriem reklám práve v tejto funkcii.

Facebook v týchto dňoch spúšťa testovacie 5 až 15 sekundové videoreklamy v príbehoch, ktoré nebude možné nijakým spôsobom preskočiť. Nové reklamy sa už v tejto chvíli zobrazujú používateľom zo Spojených štátov, Mexika či v Brazílii. Nové reklamy tak prinášajú pre inzerentov ďalší spôsob k predaju svojich produktov, no a ich najväčšou výhodou bude ich nemožné preskočenie, vďaka čomu si reklamu pozrie každý používateľ v celej dĺžke.

Facebook
Zdroj: techcrunch.com

Faceboko zavedie nové reklamy aj na Slovensku!

Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook, Mark Zuckerberg varoval, že nové reklamy musia byť zabezpečené tak, aby boli rovnako dobré ako reklamy na nástenke. Zároveň Mark Zuckerberg povedal, že ak by reklamy Facebook nenastavil dobre, tak by spoločnosť mohla utrpieť finančné straty z biznisu. V praxi však nové reklamy budú znamenať, že sa budú objavovať všetkým používateľom sociálnej siete Facebook, ktorí používajú funkciu Príbehy. V týchto dňoch je spustená iba testovacia fáza a v prípade, že sa nové reklamy o niekoľko mesiacov osvedčia, môžeme ich očakávať pre všetkých používateľov po celom svete, teda aj na Slovensku.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu