Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Facebook oprašuje myšlienku spoločnosti Google. Pracuje na modulárnom smartfóne

Zdroj: PhoneArena

Modulárny telefón nie je žiadnou novinkou. Ako prvá spoločnosť na trh prišla s týmto nápadom spoločnosť Google (Projekt Ara), projekt však na konci dňa bol pozastavený hlavne z dôvodu financií.

Túto myšlienku však oprašuje známa sociálna sieť Facebook, ktorá v posledných rokoch sa púšťa aj na iné trhy ako je len „sociálna sieť“. Napríklad nedávno sa pustila do oblasti virtuálnej reality kde by chcela udávať trend.

Podľa podaného patentu u americkej USPTO je totiž možné, že spoločnosť sa chystá dobiť aj trh so smartfónmi, nie však s hocijakými. V rámci popisu patentu sa totiž píše, že na zariadení by malo byť možné vymieňať jednotlivé komponenty jednoduchým spôsobom. Napríklad displej, reproduktor, mikrofón,… pričom niektoré komponenty by malo byť možné tlačiť aj prostredníctvom 3D tlačiarní.

Zdroj: PhoneArena (USPTO)

Zdroj: Phonearena.com

TIP  Na trh mieri vylepšená verzia smartfónu Xiaomi Mi Max 3

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu