NovinkyTECH

Facebook ide do boja s „Hoax správami“. Pribudne nová funkcia, ktorá vás bude informovať o pravdivosti informácií

Potom, ako viacero spoločností ako sú Google, Microsoft  či Wikitribune (od zakladateľa Wikipedie) tak do boja s falošnými správami sa púšťa ďalší internetový gigant, spoločnosť Facebook.

Facebook vás bude upozorňovať na falošné správy

Facebook sa chystá zaviesť pri statusoch ikonku „i“, ktorá by mala informovať o pravdivosti správ. Prvá informácia, ktorú Facebook poskytne bude popis vydavateľstva, ktoré s informáciou prišlo, pričom vychádza z toho, že čím väčšie vydavateľstvo prinieslo informáciu, tak tým je pravdepodobnosť pravdivosti správ väčšie.

Article Context

Uverejnil používateľ Facebook Streda 4. október 2017

 

Ďalší doplnok, ktorý bude hodnotiť pravdivosť informácií má byť nový algoritmus, ktorý bude porovnávať rovnaké témy u viacerých vydavateľstiev a na základe toho bude vyhodnocovať relevantnosť informácií. Podobný algoritmus dnes už používa napríklad Google News. V prípade ak nebudete Facebook schopný vyhodnotiť pravdivosť jednotlivých informácií, tak vás bude o tom informovať.

Zdroj: Facebook

TIP  Spoločnosť OnePlus sa chystá vrhnúť do boja v segmente chytrých TV. Podarí sa im podľa vás uspieť?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu