NovinkyZaujímavosti

Facebook čakajú ďalšie zmeny. Bude uprednostňovať vysokokvalitný obsah pred iným

Posledné týždne sú čo sa týka ohlásených noviniek pre Facebook rušným obdobím. Niekoľko dní dozadu bola ohlásená prvá veľká aktualizácia, ktorej cieľom bude uprednostniť obsah, kde je predpoklad väčšej interakcie. 

“Pri tejto aktualizácii budeme uprednostňovať príspevky, ktoré vyvolávajú rozhovory a zmysluplné interakcie medzi ľuďmi. Predpokladáme, že sa vám tak budú zobrazovať na vyšších pozíciách vo feede (na nástenke) posty, o ktorých budete chcieť komunikovať s priateľmi.“, píše Adam Mosseri, hlavný vývojár nástenky na Facebooku.

Táto aktualizácia nebude jedinou. Mark Zuckerberg oznámil, že môžeme očakávať ďalšie zmeny. Bude uprednostňovať vysokokvalitný obsah, ktorý bude lokalizovaný. Kvalitný obsah pritom budeme vyhodnocovať my, používatelia Facebooku.

 „Dnes zdieľam túto druhú veľkú aktualizáciu v tomto roku: aby ste sa uistili, že novinky, ktoré vidíte,  sú vysoko kvalitné. Požiadal som naše produktové tímy, aby sa uistili, že uprednostňujeme správy, ktoré sú dôveryhodné, informatívne a miestne. S dôveryhodnými zdrojmi začíname už budúci týždeň.

  V dnešnom svete je príliš veľa senzácie, dezinformácie a polarizácie. Sociálne médiá umožňujú ľuďom šíriť informácie rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a ak sa tieto problémy konkrétne nevyriešia, skončíme ich rozširovaním. Preto je dôležité, aby News Feed propagoval vysokokvalitné správy, ktoré pomáhajú budovať pocit spoločného zázemia.“, píše Mark vo svojom statuse.

Facebook namiesto toho, aby použil externých odborníkov na vyhodnotenie obsahu sa bude pýtať samotných používateľov prostredníctvom krátkych prieskumov kvality či poznajú spravodajský zdroj ako aj to či mu veria.

TIP  Cena Xiaomi Mi Band 3 padla na jednu z najlepších cien za posledné týždne! Nepremeškaj túto časovo limitovanú ponuku

Aký to bude mať na konci dňa efekt je dnes otázne, ale už teraz vieme povedať, že novovzniknuté stránky bez fanúšikovskej základne to budú mať náročné a to aj napriek tomu, že budú mať legitímny obsah, aby uspeli v konkurenčnom boji.

Úvodný obrázok: pixabay.com

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu