AppleNovinky

Face ID od Apple bolo opäť prekonané. Tentokrát 13 ročným chlapcom

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že FACE ID od spoločnosti Apple, ktoré nájdeme v najnovších zariadeniach iPhone X sa podarilo obísť spoločnosti Bkav a to prostredníctvom špeciálnej masky, ktorá bola vytvorená 3D tlačiarňou, 2D obrázkom, nanesením makeupu a špeciálnou úpravou lícnej časti tváre. Hoci sa jedná o celkom náročný proces, ako oklamať túto technológiu, tak aj napriek tomu sa to podarilo.

Najnovšie sa poradilo túto technológiu oklamať aj 10 ročnému chlapcovi a pritom nepotreboval žiadne dodatočné zariadenie, teda okrem svojej tváre. Pýtate sa ako je to možné? Samotná spoločnosť Apple, vydala na margo videa nižšie stanovisko v ktorom píše:

„…pretože ich odlišné tvárové rysy nemusia byť úplne vyvinuté. “

10 ročnému chlapcovi sa podarilo obísť technológiu FACE ID od spoločnosti Apple

Inými slovami, ak máte doma dieťa, ktoré má pod 13 rokov je dosť veľká šanca, že sa mu podarí odomknúť váš telefón. Avšak aj napriek tomu FACE ID je dnes jedno z najbezpečnejších zabezpečení vášho smartfónu.

Zdroj: PhoneArena

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu