TECH

Ericsson prišiel s unikátnym zariadením Radio Dot System

Trápi vás slabé internetové pokrytie? Ericsson prišiel s unikátnym zariadením Radio Dot System, ktoré dokáže dostať dostatočnú rýchlosť internetového pripojenia aj do miest, kde to to doteraz nebolo možné.

Švédska telekomunikačná spoločnosť Ericsson a jeden z popredných ruských mobilných operátorov Mobile TeleSystems (MTS) úspešne odštartovali prvú komerčnú prevádzku systému Ericsson Radio Dot System v Rusku. Riešenie je nainštalované v nákupnom centre s rozlohou 50 tisíc m2 v juhoruskom meste Astrachaň a jeho úlohou je zlepšiť interiérové pokrytie mobilným signálom, ako aj kapacitu siete. Zákazníci operátora tak môžu využívať mobilnú sieť s priemernou rýchlosťou 14 Mbps. Technológia je integrovaná do komerčnej 3G siete s funkcionalitou Carrier Aggregation.

Ericsson Radio Dot je revolučné anténové riešenie, ktoré prináša stabilný a prístup k mobilnému broadbandu aj tam, kde to možné doteraz nebolo – napríklad vo veľkých budovách či husto zaľudnených verejných miestach. Má nízku váhu – len 300 gramov, jeho inštalácia je veľmi jednoduchá. Vďaka pohodlnej veľkosti a širokej využiteľnosti je Radio Dot System odpoveďou na stále vyššie nároky spotrebiteľov v oblasti mobility a pokrytia mobilnými službami.

Potreba posilniť pokrytie mobilnými sieťami v exponovaných miestach jasne vyplýva aj zo spotrebiteľských prieskumov. Ako nedávno uviedla štúdia Ericsson ConsumerLab, až 90 % spotrebiteľov si za posledné dva roky všimlo zvýšenú prevádzku v mobilných sieťach, s čím súvisí aj ich spomalenie. Nárast dátovej prevádzky súvisí s meniacimi sa potrebami používateľov, ktorí ”surfujú” viac ako kedykoľvek predtým, sú aktívni na sociálnych sieťach, sledujú či zdieľajú videá a fotografi, prípadne sú pripojení kvôli práci. Z toho jasne vyplýva potreba skvalitnenia pokrytia najmä na husto zaľudnených miestach ako sú kancelárske budovy, nákupné centrá, športové či kultúrne podujatia a podobne.

TIP  Microsoft sprístupňuje technológiu PhotoDNA aj pre videá. Môže tak pomôcť odhaleniu sexuálneho zneužívania detí oveľa rýchlejšie

Čo na to hovoríte, ocenili by ste takéto zariadenia aj v našich končinách? Viete si predstaviť kde by ich bolo možné využiť?

Zdroj: tlačová správa spoločnosti Ericcson

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. Toto mi pripadá ako reklamný článok. Nenapísali ste ani ako to funguje, ani či to bude dostupné u nás atp..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu