PC HRYZaujímavosti

Epic Games plánuje pre Fortnite eSports poskytnúť viac ako 100 miliónov dolárov na ceny pre výhercov

Epic Games si vďaka svojej hre užíva neuveriteľnú popularitu a obrovské peniaze. Reč je samozrejme o Fortnite, ktorý sa vo veľkom preslávil vďaka svojmu Battle Royale módu. V poslednej dobe sa však Fortnite začína objavovať čím ďalej, tým viac v rôznych reklamách a spoluprácach. Jednou z posledných je aj kombinácia Epic Games s Marvelom, vďaka ktorej sa vo Fortnite objavila postava Thanosa, hlavného záporného hrdinu z titulu Avengers: Nekonečná Vojna.

Fortnite na eSports

Vyzerá to však, že Fortnite naozaj zarába tak neuveriteľne, že si môžu dovoliť aj gigantické investície. Nedávno sa Epic Games vyjadrili, že na súťaže eSports plánuje poskytnúť až sto miliónov dolárov. Citujeme z oficiálnej stránky epicgames.com: “V sezóne 2018-2019, Epic Games poskytne vyše 100 miliónov dolárov na sponzorovanie cien pre súťaže Fortnite. Vo veľkom sa púšťame do konkurencieschopnej hry, avšak náš prístup bude iný – plánujeme byť viac inkluzívny (otvorený čo najviac ľuďom) a zameraný na pôžitok z hry a jej sledovania.”

Ďalšie detaily poskytne Epic už v nasledujúcich týždňoch. Možno sa dokonca dočkáme ďalších veľkých oznámení ohľadom Fortnitu, keďže sa čoskoro bude konať E3 2018. Určite môžeme čakať, že Epic Games bude chcieť prísť s niečím zaujímavým, keďže do Battle Royale plánujú vstúpiť aj ďalší dôležití hráči, ako napríklad Call of Duty. Uvidíme ako tieto udalosti zmenia alebo nezmenia eSports.

TIP  Ohúrili vás nové smartfóny od Apple? Ak nie tak nezúfajte, čoskoro technologickí giganti predstavia tieto vlajkové lode

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Epic Games

Tagy
Ukáž viac
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu