NovinkyTECH

Elon Musk – v testovacích Hyperloop tuneloch je možné dosiahnuť nadzvukovú rýchlosť

Elon Musk minulý víkend oznámil víťazov ďalšej Hyperloop Pod súťaže. Výhru si domov odniesol tím WARR, zložený z nemeckých študentov z Technickej univerzity v Munichu. V súťaži s ich Hyperloop kapsulou dosiahli rýchlosť až 324 km/h, pričom samotný testovací tunel meria iba 1,3 km.

Víťazný tím si od Elona Muska zaslúžil gratulácie prostredníctvom Twitteru. Elon Musk si zrejme začína uvedomovať, že takéto úspechy sú veľmi cenné a neskutočne celý projekt posúvajú výrazne dopredu. Na jeho Twitteri sa následne objavil ďalší odvážny tweet.

Podľa neho, je v testovacom Hyperloop tuneli možné dosiahnuť až nadzvukovú rýchlosť. Treba brať ale do úvahy, aký krátky je samotný testovací tunel. Na dosiahnutie tak vysokej rýchlosti bude nutné zvýšiť level akcelerácie a brzdenia samotných testovacích kapsúl. Dosiahnuť nadzvukovú rýchlosť na tak krátkej trati znie naozaj ako šialená predstava, no pri využití plného potenciálu Hyperloop technológie by to nemal byť žiadny problém.

Prvá súťaž Hyperloop Pod sa konala už v januári tohto roku. Súťaž vtedy vyhral taktiež tím nemeckých študentov WARR. Pre porovnanie, ich testovacia kapsula vtedy dosiahla rýchlosť iba 94 km/h.

Vo videu nižšie si môžete „vychutnať“ rýchlosť testovacieho modulu od tímu WARR, ktorý dosiahol rýchlosť 324 km/h.

Ako vidíte budúcnosť Hyperloop technológie Vy? Myslíte si, že sa niekedy dočkáme reálneho využitia tejto technológie?

Zdroj: spacex.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu