NovinkyTECH

Elon Musk plánuje dostať prvých ľudí na Mars už v roku 2024

Na Medzinárodnom astronautickom kongrese v austrálskom Adelaide Elon Musk odhalil ambície spoločnosti SpaceX na najbližšie roky, a treba povedať, že sú skutočne vysoké.

Už ako býva zvykom, Elon Musk nehovorí o číslach či iných ambíciách slovami v „budúcnosti“, „čoskoro“ a podobne, ale povie rovno termín, ktorý je ich métou. Najnovšie takéto číslo, ktoré bude pre nich métou je rok 2024, kedy Elon Musk chce, aby na povrch Marsu vstúpila prvá ľudská noha. Prvé lety na „červenú“ planétu by sa mali uskutočniť o dva roky skôr, teda už v roku 2022.

„Myslím si, že najdôležitejšou novinkou, ktorú na tejto prezentácii predstavím, je to, že zrejme sme našli spôsob, ako za to všetko zaplatiť…“

Elon Musk vidí riešenie v tom, že všetky doterajšie rakety spoločnosti SpaceX, ako sú napríklad Falcon 9, či ešte oficiálne nepredstavený Falcon Heavy a podobne by odsunuli na druhú koľaj, ako zastaranú technológiu. Tieto ušetrené prostriedky by mali byť využité pre vývoj novej generácie rakiet – BTR.

Mimochodom, rovnaká raketa, ktorá by mala prvých návštevníkov Marsu odviezť do cieľovej destinácie tak Elon Musk chce použiť aj v rámci cestovania na našej planéte. Každý bod zeme by tak mohol byť dosiahnutý za zhruba 60 minút. Ďalej dodal, že takto expresné cestovanie by malo stáť ako letenka v turistickej cene.

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok (SpaceX)

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu