TECH

Electroloom: prvá tlačiareň šiat na svete

Viete si predstaviť, že pri večernom filme si navrhnete vlastné tričko, ktoré si vytlačíte a ráno už v ňom spokojne pôjdete do roboty? Znie to celkom futuristicky, ale nie som od toho tak ďaleko. Na známej stránke Kickstarter.com sa objavil zaujímavý koncept 3D tlačiarne, ktorá vám dokáže v priebehu niekoľkých hodín „vytlačiť“ tričko.

V praxi sa bude jednať o priehľadnú škatuľu, v ktorej budú kovové 2D šablóny. Následne prostredníctvom PC prenesiete do nej svoj návrh trička a o ostatné sa už postará 3D tlačiareň, ktorá využije na jeho výrobu kvapalnú zmes polyestru a bavlny, ktorá bude prechádzať elektricky nabitými tryskami. Následne sa táto zmes spojí do „tká“, čím vytvorí konzistenciu látok, ktorá sa následne dostane na 2D šablónu, na ktorej sa proces výroby trička dokončí.

Proces tlače trička
Proces tlače trička

Avšak ak rozmýšľate, že si dnes otvoríte vlastnú  továreň na oblečenie, tak vás sklamem. Za 24 hodín by ste vyrobili maximálne 3 tričká.

Čo na to hovoríte? Páči sa vám takýto nápad?

TIP  Nový smartfón od ZTE nie je vybavený selfie kamerou, no na druhú stranu má displej aj na zadnej strane zariadenia
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu