Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Dostupný je nový Windows 10 build 17074.1002

Zdroj: vlastný

Pred viac ako týždňom, sa do obehu dostala ďalšia aktualizácia (build 17074) pre operačný systém Windows 10, ktorá priniesla naozaj veľkú kopu noviniek. Microsoft vylepšil Nastavenia, funkciu Obdobie kľudu a zjednodušil vyhľadávanie priečinkov, no aktualizácia mala jeden zásadný nedostatok. Aktualizácia nebola dostupná na zariadeniach s vybranými procesormi od AMD, pretože jej nainštalovanie mohlo spôsobiť “zničenie” systému a používateľ by sa mohol dostať do bodu, kde by už nedokázal systém oživiť.

Zmeny v najnovšej aktualizácii

Nový build prichádza pod označením 17074.1002 a v tomto momente je dostupný pre Insiderov vo Fast Ringu, Skip Ahead a aj Slow Ringu. Ako je už zrejmé z vyššie uvedených informácií a z číselného označenia, aktualizácia neprináša novinky alebo veľké zmeny v systéme. Jedná sa iba o “kumulatívnu” aktualizáciu, ktorá odstraňuje tie najnepríjemnejšie nedostatky z predošlého buildu.

Microsoft vďaka tejto aktualizácií odstránil problém so zariadeniami s procesormi AMD, ktoré v niektorých prípadoch spôsobovali nenačítanie operačného systému. Microsoft taktiež prináša aj opravu chyby, ktorá na niektorých zariadeniach spôsobovala zamrznutie načítavajúcej sa obrazovky pri zapínaní zariadenia. Tento problém sa vyskytoval iba v prípade, že bola v BIOSe zariadenia aktivovaná virtualizácia.

Aktualizácia je už teraz voľne dostupná na stiahnutie a Insideri si ju môžu stiahnuť klasicky prostredníctvom Windows Update v Nastaveniach.

Zdroj: Microsoft

TIP  Na trh mieri vylepšená verzia smartfónu Xiaomi Mi Max 3

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu