NovinkyWindows 10

Dostupný je nový Windows 10 build 17074.1002

Pred viac ako týždňom, sa do obehu dostala ďalšia aktualizácia (build 17074) pre operačný systém Windows 10, ktorá priniesla naozaj veľkú kopu noviniek. Microsoft vylepšil Nastavenia, funkciu Obdobie kľudu a zjednodušil vyhľadávanie priečinkov, no aktualizácia mala jeden zásadný nedostatok. Aktualizácia nebola dostupná na zariadeniach s vybranými procesormi od AMD, pretože jej nainštalovanie mohlo spôsobiť „zničenie“ systému a používateľ by sa mohol dostať do bodu, kde by už nedokázal systém oživiť.

Zmeny v najnovšej aktualizácii

Nový build prichádza pod označením 17074.1002 a v tomto momente je dostupný pre Insiderov vo Fast Ringu, Skip Ahead a aj Slow Ringu. Ako je už zrejmé z vyššie uvedených informácií a z číselného označenia, aktualizácia neprináša novinky alebo veľké zmeny v systéme. Jedná sa iba o „kumulatívnu“ aktualizáciu, ktorá odstraňuje tie najnepríjemnejšie nedostatky z predošlého buildu.

Microsoft vďaka tejto aktualizácií odstránil problém so zariadeniami s procesormi AMD, ktoré v niektorých prípadoch spôsobovali nenačítanie operačného systému. Microsoft taktiež prináša aj opravu chyby, ktorá na niektorých zariadeniach spôsobovala zamrznutie načítavajúcej sa obrazovky pri zapínaní zariadenia. Tento problém sa vyskytoval iba v prípade, že bola v BIOSe zariadenia aktivovaná virtualizácia.

Aktualizácia je už teraz voľne dostupná na stiahnutie a Insideri si ju môžu stiahnuť klasicky prostredníctvom Windows Update v Nastaveniach.

Zdroj: Microsoft

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu