NovinkyWindows 10

Dostupný je nový build 16291 pre Windows 10

Microsoft včera po takmer týždni vydal ďalšiu aktualizáciu pre operačný systém Windows 10. Ide o nový build s označením 16291 a je určený pre Windows 10 Insiderov zahrnutých v okruhu Fast Ring. Aktualizácia obsahuje iba jednu novú funkciu, no podstatnejšiu rolu hrajú odstránené chyby, ktoré sa v posledných buildoch vyskytli. Fakt, že aktualizácia neprináša takmer nič nové sa dal vcelku čakať, keďže sa jedná o jeden z posledných Fall Creators Update Fast Ring buildov. Microsoft touto aktualizáciou dokončuje posledné zmeny a spomínanú aktualizáciu pomaly pripravuje na vydanie pre bežných používateľov už 17. októbra.

Zoznam zmien a odstránených chýb v builde 16291:

  • Pokračujte v práci, ktorú ste začali na telefóne, na vašom počítači pomocou Cortany: Používatelia digitálnej asistentky Cortana na iOS a Android zariadeniach odteraz môžu používať funkciu Pokračuj na počítači pomocou samotnej aplikácie Cortana. Jednoducho pokračujte v čítaní článkov na internete alebo novín na Vašom počítači.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa na niektorých zariadeniach po obnovení histórie aktualizácii vo Windows Update neobjavila najnovšia aktualizácia Vášho systému.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej nefungovalo scrollovanie pomocou touchpadu spoločne s F12 Developer nástrojmi.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej tlačidlo resetovania Vášho pin kódu pracovalo správne až po prvom zresetovaní pin kódu.
  • Odstránená chyba v prehliadači Microsoft Edge, ktorá spôsobovala vypnutie prehliadača po pridaní Obľúbenej stránky do priečinku Obľúbené a následného roztriedenia tohto priečinku.
  • Odstránená chyba v aplikácii Outlook 2016, kvôli ktorej bolo znemožnené indexovanie tela správy.
  • Odstránená chyba UWP aplikácie Skype, kvôli ktorej sa aplikácia nedala otvoriť v prípade ak bola aplikácia minimalizovaná a vy ste klikli na notifikáciu prichádzajúceho hovoru.
TIP  V prvej 10 najvýkonnejších smartfónov nájdeme 4 smartfóny od Xiaomi. Našli ste tam aj svoj smartfón?

Build 16291 je pre Insiderov vo Fast Ringu dostupný už teraz. Pre tých čo rozmýšľajú nad aktualizáciou pre Windows 10 Mobile máme zlú informáciu, Microsoft dnes a zrejme ani v najbližších dňoch nevydá novú Windows 10 Mobile Insider aktualizáciu.

Zdroj: Windows Blogs

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu