ANDROID

Dokonca aj Google to vzdáva s Android tabletmi. Máte doma tablet? Využívate ho?

Tablety založené na operačnom systéme Android dlhodobo nevedia zaujať koncových používateľov a to aj napriek tomu, že spoločnosti ako Google, Samsung, Motorola a ďalšie sa dlhodobo pokúšali presvedčiť používateľov, že Android tablet je to čo potrebujú. Aktuálne sú na trhu len dve spoločnosti, ktoré dlhodobo dokážu profitovať v tomto segmente, sú nimi Microsoft a Apple.

Najnovšie dáta z IDC ukazujú, že trh s tabletmi je na ústupe a ani z dlhodobého hľadiska sa tento trend nebude pravdepodobne meniť.

predaj tabletov klesa maj 2018
Zdroj: IDC via MSP

Vyzerá to tak, že spoločnosť Google sa rozhodla, že nebude bojovať o zákazníkov v tomto segmente. Nasvedčuje tomu odstránenie samotnej sekcie tabletov v rámci oficiálnej stránky spoločnosti (Android.com). Niet sa čomu však čudovať, posledným tabletom, v ktorom mala spoločnosť aspoň čiastočne prsty bol Nexus 9, ktorý bol predstavený v roku 2016.

odstranena sekcia tabletov google
Zdroj: androidcentral.com

„Všetci OEM partneri, vrátane tých nových vyzerajú tak, že sa od tejto oblasti zdialujú. Odnímateľne tablety sú ďalšou oblasťou, ktorá zaznamenáva rast, avšak v súčasnosti sa zdá, že trendy okolo notebookov zatienili oblasť odnímateľných tabletov… “, hovorí Ryan Reith, viceprezident spoločnosti IDC.

Zdroj: MSP androidcentral.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu