ANDROIDTECH

Dlho očakávaný OnePlus 6 je oficiálne vonku! Vlajkovým lodiam ide o krk

Po mnohých odhaleniach a špekuláciach OnePlus konečne ohlásilo vydanie svojho dlhoočakávaného smartfónu. Zariadenie bude dostupné už 21. mája a podľa všetkého bude jednoznačne úspešným nástupcom OnePlus 5T. Predstavenie prebehlo 16. mája na ich vlastnej akcií v Londýne. O to, že by OnePlus 6 nebol od hlavy až po päty nabitým smartfónom sa rozhodne nemusíte báť. Spoločnosť si ako vždy dala na svojej vlajkovej lodi extrémne záležať, a tak zariadenie nie je len kópiou predošlých kráľov smartfónov, ale posúva level ešte ďalej.

Čo v sebe ukrýva OnePlus 6?

OnePlus 6 prichádza s 6,3 palcovou OLED obrazovkou s pomerom strán 19:9. Na prednej strane okrem „notchu“ nenájdeme takmer žiadne rámčeky, displej tak pokrýva až 84% prednej strany. Pod kapotou nájdeme procesor Snapdragon 845 a grafický čip Adreno 630. Smartfón bude v najvyššej konfigurácií dostupný až s 8 GB RAM a 256 GB vnútornej pamäte. Zadná strana telefónu bude tentokrát sklenená, avšak ani tento rok neprinesie bezdrôtové nabíjanie. Nájdeme na nej však duálny fotoaparát so Sony senzormi s 20 a 16 MP a samozrejme bleskovo rýchlu čítačku odtlačkov prstov. Hlavnému senzoru fotoaparátu nechýba už ani optická stabilizácia, takže na výsledky z kamery sa môžeme tešiť. Takisto potešia aj maličkosti v podobe dual sim, Bluetooth 5 alebo 3,5 mm jacku.

Ako je na tom cena?

OnePlus 6 okrem špičkového hardvéru prináša vlastnú, veľmi podarenú nadstavbu Oxygen OS, ktorá je jednoduchá, rýchlo poskytuje softvérové updaty a ponúka pár veľmi zaujímavých vymožeností. Príkladom je možnosť odstrániť „notch“ zatmavením vrchnej časti obrazovky alebo voľba medzi softvérovými navigačnými tlačidlami alebo použitím gest podobne ako pri iPhone. OnePlus 6 sa objaví v troch dostupných farbách, a to lesklo čiernej, matne čiernej a bielej s ružovo-zlatými okrajmi. V Európe by sa smartfón mal predávať za 519 eur v 64 GB verzií a pri 128 GB si budete musieť priplatiť navyše 50 eur, teda cena sa vyšplhá na 569 eur. Keď však vezmeme v úvahu o aké nadupané zariadenie sa jedná, myslíme, že cena je veľmi prijateľná.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: produktová fotografia

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu