NovinkyWindows 10 Mobile

DISKUSIA: je Windows Continuum ďalším zlyhaním Microsoftu?

Windows Continuum od Microsoftu je skvelá myšlienka, ktorú však redmontská spoločnosť nedotiahla do konca.

Spomínate si na predstavenie Lumie 950, v tých časoch ju Microsoft prezentoval ako prenosný „PC“ s funkciou Continuum, ktorej vtedy sa dalo odpustiť nespočetné množstvo chýb, predsa bola to revolučná technológia, ktorá bola (hádam aj stále je) vo vývoji.

Po niekoľko mesačnej eufórii spojenej s prižmúrenými očami nad nedostatkom aplikácií, resp. obmedzenej ponuke vo forme UWP  prišla na rad tŕpka pravda – Microsoft nedoladil túto funkciu do finálnej podoby.

Dnes, funkcia Continuum vyzerá ako úplná zbytočnosť. Prečo si to dovolíme povedať? Pozrime sa napríklad na stále ubúdajúcu podporu mobilnej platformy, a nie len po stránke softwaru, ale hlavne po hardwarovej stránke, či na pripravované rozhranie  CShell, ktoré by malo priniesť rozhranie Windowsu 10 v podstate na každý typ zariadenia.

Podeľte sa s nami o váš názor, ako vnímate vy funkciu Continuum, je podľa vás sklamaním či práve na opak, je to technológia, ktorá má budúcnosť?

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. Já si myslím, že služba Continuum není chyba, jen je nutné ji trochu doladit a zprostředkovat i pro jiné telefony s Windows mobile. Určitě je to parádní věc, když můžete něco na mobilu udělat a pak to všem ukázat na větším monitoru. Takže této funkci jenom fandím a nevidím to jako propadák.

  2. Ja vlastne ani neviem preco fandim Microsoftu.. Nikdy som ho nemal rad. Isiel som si len Nokie a MS sa ani neviem ako do toho priplietol 🙂 Viac sa asi tesim na Nokiu 9 ako sa Surface phone..

  3. Môžem sa opýtať? Da sa vypnúť automatické opravovanie textu? Dost to otravuje ked pisem a my napise uplne niečo iné ako chcem

  4. Ked je pravda že buduci rok ma prísť surface phone, predpokladám že všetok vývoj zastavili len na bobok. Vnutorne ten vývoj pokračuje a bude predstavený s veľkým boom spolu so zariadenim na mobilnú platformu. Tak rad by som sa nemýlil. ?

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu