NovinkyTECHZaujímavosti

Digitálne meny zažívajú od januára hlboký prepad. Tisíce drobných investorov prišli takmer o všetko

Podľahli ste aj vy digitálnym menám? Ak áno tak určite nemáte v týchto dňoch veľa dôvodov na úsmev. Totiž hodnota viacerých digitálnych mien od začiatku roka výrazne poklesla, vrátane najznámejšej digitálnej meny na Zemi – Bitcoin.

Digitálne meny padajú strmo dole

Bitcoin oproti decembru 2017 zaznamenal strmý pád. Koncom minulého roka totiž jeho cena sa pohybovala okolo 20,000 $ za kus, dnes je to už „len“ niečo okolo 6,500 $. Znamená to, že jeho hodnota poklesla takmer o 70%. Podobný osud postihol pritom viacero významných digitálnych mien. Napríklad Etherum zaznamenal pád o 80% či Ripple, ktorý bol v minulom roku najrýchlejšie rastúcou meno padol na hodnote o viac ako 90%.

digitalne meny trh
Zdroj: pexels.com

The New York Times píše, že viacero ľudí, ktorí tak investovali do digitálnych mien koncom minulého roka, resp. začiatkom tohto roka, tak prišli o nemalé finančné prostriedky. V niektorých prípadoch ich investícia stratila na hodnote aj 90%. Pre zaujímavosť celková hodnota trhu s digitálnymi menami poklesla o zhruba 600 miliárd $ dolárov. V percentách je to pokles o 75%.

Zdroj: The New York Times, obrázky: pexels.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu