Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Ďalšia vlajková loď od Xiaomi by mohla mať údajne vstavaný skener odtlačkov prstov v displeji. Naznačuje to najnovšie video

Zdroj: Youtube (Slashleaks)

Mnohí z náš netrpezlivo čakajú na ďalší smartfón z kuchyne technologického giganta Xiaomi, ktorý je viacerými označovaný ako „čínsky Apple“.

Smartfón Xiaomi Mi (7) 8 by mohol priniesť skener odtlačkov prstov integrovaný v displeji

Najnovšie sa na internete objavilo video, ktoré zachytáva smartfón Xiaomi Mi 8. Na prvý pohľad, verný fanúšik tohto technologického giganta určite zaznamenal, že bola preskočená 7-mička. Nuž, prečo je tomu tak aktuálne nie je známe a na konci dňa však možno táto informácia bude mylná. V každom prípade sa vráťme teraz k téme, ktorou je skener odtlačkov prstov integrovaný priamo v displeji zariadenia. Ako by mal tento skener fungovať v praxi si môžete pozrieť v niekoľko sekundovom videu nižšie, ktoré bolo na internet nahrané známym leakerom Slashleaks.

Obdobné riešenie integrácie skeneru odtlačkov prstov priamo v displeji ako prvá predstavila spoločnosť Vivo a to ešte na CES 2018. Neskôr sa smartfón dostal do rúk viacerým testerom. Napríklad Brownlee-mu, ktorý podrobil túto technológiu podrobnému testu. Ako to dopadlo si môžete pozrieť nižšie.

Odvtedy sme mohli byť svedkami viacerých zvestí, že na podobnom riešení pracujú viacerí giganti, napríklad spoločnosť Samsung, ktorá by tento spôsob odomykania smartfónu mohla údajne priniesť spolu s predstavením Galaxy S10 smartfónu.

V každom prípade masívna popularizácia tohto spôsobu odomykania smartfónu príde pomaly, ale isto prichádza a možno očakávať, že túto technológiu prinesú čoskoro viacerí výrobcovia smartfónov do praxe.

TIP  Privítajme nového kráľa strednej triedy – Xiaomi Mi A2 je v predaji s agresívnou cenovkou pod 200€

Zdroj: Youtube (Slashleaks) vrátane úvodného obrázku via TheVerge.com

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu