NovinkyTECH

Ďalší veľký vyhľadávač sa púšťa do boja so šírením poplašných správ

Falošné správy sa internetom šíria expresnou rýchlosťou a častokrát rýchlejšie ako tie pravdivé. V minulosti sa do boja zapojil vyhľadávač Google, ktorý vo vyhľadávaniach pridáva aj popisok hovoriaci o pravdivosti informácie a od včerajšieho dňa k podobnému kroku sa uchýlil aj druhý najväčší hráč na svete – Bing.

Bing bude spolu s výsledkami vyhľadávaní zverejňovať aj náhľad článkov, pod ktorým bude oznámenie o tom, či informáciu, ku ktorej ste sa dostali je pravdivá alebo nie. Overovanie informácií pritom bude prebiehať prostredníctvom amerických organizácií ako sú Snopes či PoliFact, ktoré sa sústreďujú na odhaľovanie falošných správ.

Zdroj: TheVerge

Prvými používateľmi, ktorí sa stretnú s touto novinkou sú anglicky hovoriace krajiny, kde má vyhľadávač oveľa širšiu škálu fanúšikov ako v neanglicky hovoriacich zemiach. Treba ešte však dodať, že nie všetky informácie prejdú predtým ako budú zaradené do vyhľadávania overením. Dôvodom je obmedzená kapacita jednotlivých organizácií, ktoré sa venujú danej problematike. Zároveň bude pri overovaní informácií zo strany externých organizácií musieť dôjsť aj k ich dostatočnému overeniu, znamená to teda, že jednotlivé spoločnosti budú musieť daný výrok overiť transparentnými zdrojmi.

Zdroj: TheVerge

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu