NovinkyWindows 10

Cortana vám pripomenie vaše záväzky z e-mailovej komunikácie

Najnovšia aktualizácia hlasovej asistentky Cortany prináša dve zaujímavé funkcionality.

Ta prvá je schopnosť vyhľadať vaše záväzky z e-mailovej komunikácie, napr: „v e-mailovej komunikácii spomenetie, že musíze upratať dom do 18:00“ a následne vám ich priradí do pripomienok pri zapnutí vášho počítača. Pýtate sa ako je to možné? Najnovšia aktualizácia totiž prináša schopnosť Cortany skenovať na lokálnej úrovni (teda bez toho aby ich posielala na servery Microsoftu)  vaše e-maily, na základe čoho vám pripomenie vaše záväzky z e-mailu neskôr.

Druhou funkcionalitou, ktorá prišla spolu s aktualizáciou je vyhľadanie stretnutí o schôdzku mimo vašich obvyklých hodín. Túto funkcionalita by mala fungovať nasledovne: predstavte si, že máte pravideľné schôdzky s vašim šéfom každý tretí deň o 8 hodine ráno, ale vaše ďalšie stretnutie sa urgentne presunie na 7 hodinu na nasledujúci deň a v tejto situácii práve zakročí Cortana, ktorá vás upozorní na to, že vaše „rutinné“ stretnutie sa bude konať v iný čas.

Viac o týchto funkciách Cortany sa môžete dozvedieť z videa nižšie

Nové funkcie sú momentálne dostupné len pre Insiderov v USA a UK. Čo vravíte vy na takéto novinky, uvítali by ste ich?

TIP  Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu