NovinkyWindows 10

Cortana sa onedlho vytratí z vyhľadávania a uvidíme ju v Centre akcií

Digitálna asistentka Cortana bola predstavená už s operačným systémom Windows 10 a odvtedy už prešla naozaj dlhá doba. Zo začiatku bola Cortana exkluzívnou funkciou dostupnou iba pre smartfóny s operačným systémom Windows 10 Mobile, no po čase sa objavila aj v desktopovej verzii Windowsu 10. Za toto dlhé obdobie prešla digitálna asistentka viacerými podstatnými zmenami a ďalšiu veľkú zmenu má práve pred sebou.

Cortana sa zrejme presunie do Centra akcií, ktoré taktiež prejde viacerými zmenami

Podľa najnovších dostupných informácií sa Microsoft chystá premiestniť digitálnu asistentku Cortana z vyhľadávacieho rozhrania do Centra akcií. Všetky rýchle akcie, ktoré sú súčasťou Centra akcií budú kvôli tomuto kroku presunuté do Ovládacieho centra, ktoré Microsoft omylom predstavil ešte pred aktualizáciou Fall Creators Update, no v systéme sa doteraz neobjavilo. Cortana bola viackrát kritizovaná hlavne za to, že jej interakcia s používateľom je pri vyhľadávaní iba hlasová, no práve to by sa malo po novej aktualizácií zmeniť. V Centre akcií by mala s používateľom interagovať v malom chatovacom okne, vďaka čomu by bolo zisťovanie informácií a zadávanie úkonov o čosi rýchlejšie a jednoduchšie.

Zdroj: WindowsCentral.com

Ovládacie centrum zrejme príde spoločne s „novou“ Cortanou

Nové Ovládacie centrum by sa malo nachádzať hneď vedľa času a dátumu a bude obsahovať tlačidlo pre otvorenie Nastavení, pripojenie do siete, VPN, pripojenie externých zariadení a všetky rýchle akcie, ktoré sa momentálne nachádzajú v Centre akcií. Ako bonus, by sa v novom Ovládacom centre mal nachádzať aj slider pre zvyšovanie a znižovanie jasu obrazovky.

Zdroj: WindowsCentral.com

Ikona Centra akcií by sa mala zo systému úplne vytratiť a jeho ikonu nahradí práve ikona digitálnej asistentky Cortana. V novom rozhraní pre chatovanie sa budú aj naďalej nachádzať všetky oznámenia tak, ako je to aj momentálne. Na obrázkoch vyššie sa nachádza viacero screenshotov pripravovaných funkcií, no keďže Ovládacie centrum nám Microsoft omylom ukázal už minulý rok, nevieme, či ho Microsoft naozaj predstaví v takej istej podobe. Podobne je na tom aj premiestnenie Cortany do Centra akcií. Microsoft jej premiestnenie oficiálne nepotvrdil, no zrejme tieto zmeny prídu už s nadchádzajúcou veľkou aktualizáciou Redstone 4, poprípade Redstone 5 pre Windows 10.

Zdroj: windowslatest.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu