Novinky

Cortana bude riešiť aj psychické problémy uživateľov

V poslednej dobe môžeme sledovať ako sa rôzne asistenčné služby a aplikácie na smartfónoch snažia starať o zdravie uživateľov. Najnovšie však vidíme aj posun o starostlivosť o psychické zdravie uživateľov.

Francúzsko je v tomto ohľade prelomové, keďže Cortana má možnosť vytočiť pre uživateľa rôzne záchranné zložky alebo krízové podpory.

Nedávno vyšlo najavo, že Cortana pri frázach ako „znásilnili ma“ alebo „chcem sa zabiť“ automaticky vytočí krízovú linku s psychologickou poradňou pre uživateľa.

Cortana vo Francúzsku je v tomto jedinečná na celom svete, keďže sa zatiaľ takáto funkcionalita neobjavuje v iných krajiínách. Dokonca ani jediný konkurent – Siri, neponúka podobné možnosti pomoci.

Tento krok hodnotíme veľmi pozitívne a dúfame, že príde k jeho rozšíreniu do viacerých krajín a na viacero systémov. Každá snaha k identifikácii predbežných výkrikov o pomoc je každopádne veľmi prospešná a správna, keďže vedie k úspešnému predídeniu až fatálnych následkov.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu