Novinky

Cortana dokáže pomôcť už aj študentom

Od oficiálneho vypustenia hlasovej asistentky Cortany, za ktorou stojí Microsoft ubehol už takmer rok. Teraz je oveľa viac integrovaná do systému Windows 10 ako kedykoľvek predtým v predchádzajúcich verziách operačného systému, viac prepracovaná a použiteľná pre „živý“ chod. Svedčí o tom aj jej dostupnosť pre Android a iOS zariadenia.

Microsoft v týchto dňoch do tejto hlasovej asistentky pridal ďalšiu užitočnú funkcionalitu, ktorú ocenia hlavne študenti sediaci za školskými lavicami. Nová funkcia „The Academic“ obsahuje možnosti „conference updates“ (konferenčné novinky), „news update“ (novinky) a „news paper“ (nové štúdie) spolu s schopnosťou sledovania „odboru štúdia“, ktorú chcete aby hlasová asistentka sledovala.

cortana-academic

Pevne veríme, že táto nová funkcionalita prinesie nový vietor do plachiet Cortane a zaujme mnohých z nás. Momentálne je dostupná len pre malé množstvo používateľov, avšak časom sa určite rozšíri aj pre ostatných.

Využívali by ste túto funkcionalitu aj vy?

TIP  9  faktov o Google. Alebo o čom ste ani netušili
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu