ANDROIDNovinky

ChromeOS bude čoskoro schopný využívať Android aplikácie na pozadí. Tak ako skutočný PC

Google ChromesOS v posledných mesiacoch robí viacero drobných krôčikov, ktorými sa približuje k „skutočnému“ počítaču.

Jednou z posledných takýchto noviniek je zavedenie Google Play obchodu na ChromeOS po dlhom BETA testovaní. Avšak stále tu absentujú niektoré funkcionality, ktoré by Goolge ChromeOS priblížili bližšie k používateľskému zážitku rovnajúcemu sa počítačom. Najvýraznejšou takouto funkciou sú paralelné úlohy. Google ChromeOS nebol schopný mať spustené dve Android aplikácie na obrazovke v rovnakom čase. Doteraz Google ChromeOS ak ste mali spustenú jednu aplikáciu a chceli ste ísť do druhej tak zamrazil tu pôvodnú a až následne ste mohli prejsť do druhej. Výsledkom bolo napríklad to, že pri prehrávaní hudby aplikácia nezobrazovala to čo reálne prehrávala alebo nedochádzalo k živému aktualizovaniu správ ak ste pracovali v rozhraní inej aplikácie.

Najnovšia aktualizácia ChromeOS Beta 64 však prináša možnosť pracovania s viacerými paralelnými aplikáciami súčasne. V podstate prináša základnú funkciu, ktorá je na desktopoch už dlhšiu dobu – prácu s viacerými aktívnymi oknami súčasne.

Zdroj: MSP

TIP  Toto sú 3 dôvody prečo výrobcovia smartfónov odstraňujú jack pre slúchadlá
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu