Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Chcete spraviť upgrade na Windows 10 zadarmo? Poponáhľajte sa, čoskoro Microsoft ukončí poslednú možnosť ako na to

Zdroj: vlastný

Bežíte stále na staršej verzii Windowsu ako je napríklad Windows 8, 8.1 či Windows 7? Hoci oficiálne Microsoft s príchodom Výročnej aktualizácie obmedzil možnosť bezplatnej aktualizácie na najnovšiu verziu Windows 10, tak aj napriek tomu ju bolo možné vykonať.

Bezplatná aktualizácia na Windows 10 bude dostupná len do konca roka

Doteraz bolo možné po 29. júli 2016 aktualizovať staršie verzie Windowsu na Windows 10 prostredníctvom tzv. assistive technologies, táto možnosť aktualizácie však už nebude čoskoro dostupná. Microsoft totiž oznámil, že ju k 31. decembru 2017 obmedzí.

Pre tých, ktorí stále váhajú o aktualizácii na novšiu verziu systému Windows 10, tak medzi hlavné výhody patrí nie len dlhšia oficiálna podpora, ale aj pravideľné aktualizácie, ktoré reagujú napríklad na bezpečnostné chyby (Windows 10 dostane „záplatu“ vždy v prvej línii pred Windows 7,  Windows 8 a 8.1). Okrem toho ponúka aj vlastný Windows obchod, prostredníctvom ktorého je možné nainštalovať aplikácie a hry do počítača, zároveň sú cez obchod distribuované aj aktualizácie pre tento software.

Zdroj: vlastný, Twitter

TIP  Rumuni pracujú na „ľudovom“ elektromobile, ktoré by malo stáť menej ako 14,000€. CEO spoločnosti hovorí, že ich inšpiroval Elon Musk

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu