Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Chcete implementovať Fluent Design do Vašej aplikácie? Microsoft sprístupnil zaujímavú aplikáciu, ktorá Vám “kódenie” určite uľahčí

Zdroj: Microsoft

Fluent Design System sa už pomaly ale isto dostáva do operačného systému Windows 10 a Microsoft chce jeho prvky dostať aj do aplikácií 3. strán. Microsoft dúfa, že najmä developeri UWP aplikácií začnú nový dizajn používať a mierne im chce pri implementovaní Fluent Design prvkov pomôcť. Developeri si už teraz môžu z obchodu Microsoft Store stiahnuť aplikáciu s názvom XAML Controls Gallery, ktorá obsahuje množstvo informácií o novom Fluent Design systéme.

Zdroj: Microsoft

Aplikácia akosi zhŕňa všetky informácie o Fluent Designe, ktoré sú publikované na stránkach Microsoftu. V aplikácií developeri nájdu zoznam všetkých prvkov, ktoré Fluent Design prináša, nastavenia prvkov alebo priame využitie v aplikáciách. Priamo pod zobrazenými funkciami/prvkami je zobrazený aj kód prvku, ktorý stačí jednoducho skopírovať. Ďalšou výhodou niektorých prvkov, je napríklad možnosť vybrať farbu tlačidla, ktoré chcete použiť vo Vašej aplikácií a s vymenením farby sa automaticky real time mení aj zdrojový kód daného prvku.

Fluent Design by mal do systému Windows 10 vniesť moderný nádych, ešte väčšiu intuitívnosť a vnímavé, rýchle a jednotné ovládanie naprieč všetkými platformami. To, či sa to Microsoftu podarí, uvidíme v najbližších mesiacoch, keďže Fluent Design sa medzi bežných používateľov dostane až prostredníctvom aktualizácie Fall Creators Update, ktorá príde už 17. októbra.

XAML Controls Gallery
XAML Controls Gallery
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: mspoweruser.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu