AplikácieNovinkyWindows 10

Chcete implementovať Fluent Design do Vašej aplikácie? Microsoft sprístupnil zaujímavú aplikáciu, ktorá Vám „kódenie“ určite uľahčí

Fluent Design System sa už pomaly ale isto dostáva do operačného systému Windows 10 a Microsoft chce jeho prvky dostať aj do aplikácií 3. strán. Microsoft dúfa, že najmä developeri UWP aplikácií začnú nový dizajn používať a mierne im chce pri implementovaní Fluent Design prvkov pomôcť. Developeri si už teraz môžu z obchodu Microsoft Store stiahnuť aplikáciu s názvom XAML Controls Gallery, ktorá obsahuje množstvo informácií o novom Fluent Design systéme.

Zdroj: Microsoft

Aplikácia akosi zhŕňa všetky informácie o Fluent Designe, ktoré sú publikované na stránkach Microsoftu. V aplikácií developeri nájdu zoznam všetkých prvkov, ktoré Fluent Design prináša, nastavenia prvkov alebo priame využitie v aplikáciách. Priamo pod zobrazenými funkciami/prvkami je zobrazený aj kód prvku, ktorý stačí jednoducho skopírovať. Ďalšou výhodou niektorých prvkov, je napríklad možnosť vybrať farbu tlačidla, ktoré chcete použiť vo Vašej aplikácií a s vymenením farby sa automaticky real time mení aj zdrojový kód daného prvku.

Fluent Design by mal do systému Windows 10 vniesť moderný nádych, ešte väčšiu intuitívnosť a vnímavé, rýchle a jednotné ovládanie naprieč všetkými platformami. To, či sa to Microsoftu podarí, uvidíme v najbližších mesiacoch, keďže Fluent Design sa medzi bežných používateľov dostane až prostredníctvom aktualizácie Fall Creators Update, ktorá príde už 17. októbra.

XAML Controls Gallery
XAML Controls Gallery
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu