NávodyNovinkyTECH

Chceš zmiznúť z internetu? Máme pre teba riešenie

Každý deň na internete trávime desiatky minúť či hodín nášho času či už za účelom „relaxu“ alebo práce. S týmto stráveným časom mnohí z nás nahrávajú na internete či už fotografie, údaje o sebe a iné nespočetné dáta týkajúce sa svojej osoby. Každým takýmto nahraním informácií sme v podstate o kúštik „hlbšie“ v kybernetickej sieti, z ktorej niet úniku, teda aspoň doteraz.

Wille Dahlbo a Linus Unnebäck sú švédski vývojári, ktorým sa podarilo vytvoriť špeciálnu stránku slúžiaci na odstránenie osobných údajov ako aj histórie používateľa z internetu.

Zdroj: vlastný

Stránka funguje na veľmi jednoduchom princípe, požiada vás o váš e-mail a následne odhalí weby, blogy či iné webstránky, ktoré ste s daným účtom navštevovali. Vývojári pritom dodávajú, že program slúžiaci na odhalenie histórie beží iba v konkrétnom počítači, teda nie na vzdialenom serveri.

Zdroj: vlastný

Deseat.me funguje pre účty Google a Outlook a dokáže tak odhaliť väčšinu webstránok, kde máte vytvorené svoje účty (prostredníctvom daných e-mailových adries).

Ak teda uvažuje o tom, že by si sa chcel „stratiť“ z internetu tak odporúčame navštíviť stránku Deseat.me.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok (pexels)

 

TIP  Nový smartfón od ZTE nie je vybavený selfie kamerou, no na druhú stranu má displej aj na zadnej strane zariadenia
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu