Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

CEO spoločnosti Google hovorí, že nedovolí využitie ich AI na vývoj zbraní

Zdroj: pixabay.com

Keď sa povie umelá inteligencia alebo AI tak mnohých  z nás napadne film terminátor, kde roboti chceli ovládnuť svet. Nuž, vyzerá to tak, že ďalší  technologický gigant k takejto alternatívne neprispeje.

Najnovšie spoločnosť Google verejne vyhlásila, že v rámci nových štandardov pre obchodné rozhodnutia ich AI nebude použitá na vývoj zbraní. Spoločnosť sa tento krok rozhodla spraviť hlavne z dôvodu, že viac ako 4600 zamestnancov Google protestovalo proti tomu, aby pracovali pre vládne organizácie.

Sundar Pichai, generálny riaditeľ Google povedal:

„Chceme aby bolo  jasné, že nevyvíjame AI na využitie v zbraniach,..“ ďalej dodal, že: „…budeme naďalej pokračovať v práci s vládami a armádou v mnohých ďalších oblastiach…,“.

Internetový portál Latesthackingnews.com ďalej píše, že tieto nové štandardy spoločnosť nebude ešte uplatňovať na projekt týkajúci sa dronov, ktoré majú identifikovať objekty vo videu. Odvolával sa anonymného zamestnanca spoločnosti.

Mimochodom, spoločnosť Google je aktuálne jedným z najväčších predajcov AI nástrojov, ktoré pomáhajú počítačom spracovávať veľké množstvá dát a zároveň sa z nich dokážu učiť rýchlejšie ako ľudia.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: pixabay.com

TIP  Poznáme špecifikácie všetkých pripravovaných procesorov Intel Core 9. generácie

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu