NovinkyTECH

Cena smartfónov pravdepodobne porastie. Tu je dôvod

Ak uvažujete o kúpe nového smartfónu tak by ste sa mali poponáhľať. Pýtate sa prečo? Hoci ceny smartfónov výrazne padajú, a to hlavne vďaka čínskym výrobcom chrliacim jeden telefón za druhým pričom parametrovo dobiehajú zabehnutých a dobre etablovaných výrobcov, ba v niektorých prípadoch ich aj špecifikáciami predbiehajú tak výroba vybraných druhov zariadení nadmieru zaťažuje manufaktúry.

Reč je konkrétne predných paneloch, teda displejov smartfónov. Totiž každý výrobca požaduje iný dizajn panelu, od slúchadiel až po speaker. Nehovor viac o tom, že nový fenomén v podaní pomeru strán obrazovky 18:9 je výrazne ťažie vyhotoviť v porovnaní s „klasickými“ 16:9 displejmi. V číslach tento typ displeja  spotrebúva viac ako 20% skleneného substrátu.

Očakáva sa, že ceny predných panelov preto porastú nahor, konkrétne výrobné náklady by mali rásť dvojciferným tempom a to už v 3. kvartáli tohto roka. Informoval o tom portál Digitimes.com odvolávajúc sa na dôveryhodný zdroj.

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu