TECHWindows 10

Čaká nás dlho spomínaná revolúcia vo využívaní mobilných zariadení? Qualcomm pripravuje procesory Snapdragon 850 výlučne na Windows 10 ARM

Windows 10 na ARM je pre Qualcomm možnosťou, ako okrem dominancie na trhu so smartfónmi vo veľkom konkurovať Intelu, ktorý v pc sektore ponúka iba x86 architektúru. Podľa všetkého to Qualcomm naozaj myslí vážne a chystá sa vyrobiť samostatné Snapdragon procesory iba pre Windows 10 na ARM.

Qualcomm Snapdragon 850 je vskutočnosti iba varianta Snapdragonu 845. Rozdiel je v tom, že Snapdragon 850 je taktovaný na vyššiu frekvenciu, presnejšie niečo málo pod 3 Ghz a je navrhnutý na lepšie odvádzanie tepla. Napriek nie veľmi veľkolepej prvej generácií Windows 10 ARM notebookov to vyzerá tak, že do druhej generácie sa chystá zapojiť mnoho výrobcov, a tentokrát aj Dell.

Zariadenia, ktoré by mali byť vybavené týmito procesormi sú napríklad Lenovo ELZE1, HP Chimera 2 alebo Asus Thanos, vyrábané firmami Quanta a Compal. Niektoré notebooky by sa vraj mali objaviť už toto leto, no nič nie je isté. Každopádne sa necháme prekvapiť ako to Qualcomm zvládne a určite vám čoskoro prinesieme ďalšie podrobnosti o tejto téme.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Qualcomm

TIP  Európa chce globálny zákaz vojenských robotov, ktorých účelom je zabíjanie, ale nie všetci súhlasia
Tagy
Ukáž viac
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu