StartupyTECH

Budú mať smartfóny v budúcnosti airbag? Nuž, je dosť veľká šanca, že áno

Určite sa vám už stalo, že vám telefón vypadol z rúk. V tom lepšom prípade ste obišli len so „škrabancom“ či „odreninou“, v tom horšom si to odniesol buď samotný displej alebo sklenená zadná strana.

Nuž, s týmto problémom sa rozhodol zatočiť jeden z nemeckých študentov (Philip Frenzel), ktorý prišiel s airbagom pre smartfóny, ktorý by mal smartfón v prípade pádu ochrániť pred mechanickým poškodením. Celá táto technológia funguje na princípe špeciálneho tenkého ochranného krytu, ktorý pri voľnom páde zaregistruje náhlu zmenu polohy pomocou senzorov. Následne z tohto krytu vyskočia drobné kovové pružiny, ktoré ochránia telefón pred následkami pádu. Ako to funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Aktuálne tento gadget nie je ešte dostupný na trhu. Avšak to by sa mohlo v budúcnosti zmeniť. Jeho vynálezca sa totiž rozhodol, že skúsi šťastie na známej sieti KickStarter, prostredníctvom ktorej by chcel financovať svoj projekt.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: Pexels.com, TheVerge.com

TIP  Microsoft sprístupňuje technológiu PhotoDNA aj pre videá. Môže tak pomôcť odhaleniu sexuálneho zneužívania detí oveľa rýchlejšie
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu