PC HRY

Bude súčasťou olympiády aj e-Šport? Toto bude jedna z hlavných tém nadchádzajúceho fóra

Je e-Šport skutočným športom? Tak táto otázka bude jednou z tém, ktorá sa bude diskutovať na hosťovanom fóre Medzinárodnej olympijskej komisia a  Svetovej asociácie medzinárodných športov.

Hlavným cieľom tejto diskusie bude vytvorenie „spoločného porozumenia“ medzi svetom športu a e-športu.

Toto fórum, ktoré bude sledované mnohými fanúšikmi počítačových hier sa bude konať budúci mesiac, 21. júla v Lausanne. Ponúkne sériu viacerých panelových diskusií ako môže e-Šport a Olympiáda spolu kooperovať.

Je e-Šport športom?

V minulosti Medzinárodná olympijská komisia povedala, že by uvítala e-Šport, preto sa domnievame, že táto téma nemusí byť až taký „fantazijný pojem“. Koniec koncov na olympiáde v roku 2022, ktorá sa má konať v Ázii  by podľa aktuálnych správ nemal chýbať aj stan pre súťaže v e-Športe. Ako to však vo finálne bude vyzerať je len dnes ťažko povedať.

Uvítali by ste e-Šport na olympiáde?

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Aj malé krajiny dokážu v hernom priemysle urobiť dieru do sveta počítačových hier. SCUM hlási takmer 1 milión predaných kópií
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu