Novinky

Bratislava má prvenstvo v rýchlosti LTE siete na svete

To že LTE technológia napreduje nemusíme nijako špeciálne spomínať. V posledných mesiacoch sa priam roztrhlo vrece s operátormi, ktorý neustále propagujú rozrastajúce sa pokrytie LTE sieťou.

 Včera Telekom demonštroval túto novú technológiu prenosu v LTE sieti. Test prebehol v rámci siete spomínaného operátora, pričom rýchlostný test prebiehal prostredníctvom technológie LTE Carrier Aggregation.

  • LTE CA predstavuje prvú reálne nasadenú LTE-Advanced funkcionalitu
  • Celosvetová novinka v kombinácii 20 + 20 MHz pásma (CA_7C)
  • Spolupráca spoločností Slovak Telekom, Ericsson a Qualcomm

Test prebehol na frekvenčnom spektre 2600 MHz s šírkou kanála 2x20MHz, ktoré Telekom vyhral v aukcii. V rámci tohto testu Telekom dosiahol rýchlosť sťahovania dát až 300 Mb/s čo zatiaľ najväčšia rýchlosť v rámci jedného pásma na svete (konkrétne nastavenie tzv. CA_7C ).

„Vďaka kombinácii množstva vydraženého spektra i bohatým skúsenostiam s LTE sieťou sme sa rozhodli využiť príležitosť a ukázať prvý test svojho druhu s rýchlosťami 300 Mbps v LTE sieti. Slovak Telekom pravidelne testuje novinky v technologickej oblasti, o čom svedčia prvenstvá nasadenia HSPA+ 21 i 42 Mbps alebo naposledy štart LTE v pásme 2600 MHz s rýchlosťami 150/50 Mbps. Verím, že aj test LTE-A s rýchlosťou 300 Mbps je ukážkou ďalšieho rozvoja a možnosti našich technológií,“ uviedol Branimir Maric, CTIO Slovak Telekom.

Marian Bezák, prezident Ericsson Slovakia: „Ericsson je svetovým lídrom vo vývoji a implementácii technológie Carrier Aggregation. Demo na Slovensku je unikátne vďaka použitiu agregácie kanálov v jednom frekvenčnom pásme. Predstavenie Carrier Aggregation potvrdzuje Slovak Telekom ako technologického lídra na slovenskom trhu a v budúcnosti mu umožní poskytnúť ešte lepšiu zákaznícku skúsenosť.“

TIP  Čoskoro bude predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov – OnePlus 6T. Poznáme oficiálny dátum!

Zdroj: tlačová správa telekomu

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu