NovinkyTECH

Šialené! Pozrite sa s ako ľahkosťou robí humanoidný robot z Boston Dynamics obrovitánske kroky

Milovníkom technológií určite netreba predstavovať spoločnosť Boston Dynamics, ktorá sa dostáva v pravideľných intervaloch na plátky viacerých médií vďaka ich robotom, ktorý u mnohých vyvolávajú obdiv a druhých zase „strašia“.

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom serverov Youtube uverejnila video, v ktorom možno vidieť robota s menom Atlas, na ktorom Boston Dynamics pracuje už dlhšiu dobu. Vo videu uvidíte s akou ľahkousťou tento robot dokáže prekonať prekážky počas behu ako sú napríklad vyvýšené schody či pohodená polena na zemi.

Pre zaujímavosť treba dodať, že robot váži zhruba 180 libier čo je niečo málo nad 80 kilogramov. Prekážky, ktoré ste mohli vidieť na videu sú vysoké do výšky 40 centrimetrov.

Zdroj: Youtube via Techchrunch.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu