NovinkyWindows aplikácie

Posledná aktualizácia prehliadača Opera Beta prichádza s efektívnejším blokovaním reklám a ďalšími vylepšeniami

Opera nedávno uvoľnila desktop beta build pre ich internetový prehliadač so schopnosťou blokovania reklám ako aj novým spôsobom vyznačenia a kopírovania viacerých stránok na raz či s novými animáciami pri chybových stránkach.

Blokovanie reklám v Opere 52 je efektívnejšie ako kedykoľvek pretým

Opera v najnovšej aktualizácii (build 52) vylepšila zabudovaný AdBlock algoritmus, ktorý je o 16% efektívnejší než v predošlej verzii prehliadača (build 51). V porovnaní s konkurenčným internetovým prehliadačom Google Chrome 64 výsledky sú ešte lepšie. Opera sa totiž chváli reakčnou rýchlosťou vyššou o 44%.

Vývojári okrem nového algoritmu AdBlock priniesli aj ďalšie vylepšenia. Napríklad schopnosť vybratia viacerých okien súčasne prostredníctvom klávesovej skratky Shift a kliknutím na vybrané karty. Následne po výbere môžete vykonať viacero akcií, napríklad opätovné načítania, duplikovanie, zatváranie, stlmenie alebo ich uloženie do rýchlej voľby.

Ďalšou novinkou, ktorú oceníte je aj možnosť kopírovania (adries) stránok do schránky. Následne ich budete môcť napríklad zdieľať. Funkciu určite oceníte napríklad v prípade kedy budete chcieť poslať viacero stránok svojim priateľom.

Ak by ste chceli vyskúšať najnovšiu verziu prehliadača tak ju stiahnete na zdrojovom odkaze nižšie.

Zdroj: Opera, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu