Apple

Blíži sa koniec iPhonov? Apple vraj uvažuje nad novým pomenovaním prichádzajúcich iPhonov

Zdá sa, že sa spoločnosť Apple bude snažiť v nasledujúcich mesiacoch vo svojom portfóliu urobiť ďalšie “čistenie” a tentokrát si jablčná spoločnosť posvieti na iPhony. Analytik spoločnosti Guggenhein tvrdí, že sa Apple chystá zaviesť jednoduchšie označovanie iPhonov. Analytik zároveň informuje, že k zmene označovania by mohlo dôjsť už v tomto roku. Apple chce údajne prísť s novým označením pri nástupcoch iPhonu 8 a 8 Plus, pričom iPhone X si bude aj naďalej držať svoje špecifické značenie, ktoré zároveň tento model výrazne odlišuje a posúva vyššie.

iPhone už len ako “iPhone”?

Zmena označovania zariadení nie je pre spoločnosť Apple nič nové. Spoločnosť už totiž nedávno zmenila označovanie iPadov, ktoré bolo z dlhodobého hľadiska pre zmenu označovania už aj v minulosti chaotické. Teraz máme iPad označený ako iPad a jeho modelový rok alebo iPad Pro a modelový rok.

Analytik zároveň vo svojej správe uvádza, že je veľmi nepravdepodobné, že by v tomto roku došlo k nejakému výraznému zvýšeniu predaja iPhonov ma trhu. Dnešným problémom je totiž preplnený trh so smartfónmi a pravdepodobne sa len bude Apple snažiť si aj naďalej udržiavať výnosy z predaja.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: unsplash.com

TIP  Apple nám tento rok zabudol predstaviť jeden podstatný produkt. Tým je už rok sľubovaná bezdrôtová nabíjačka AirPower
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu