NovinkyTECH

Bixby tlačidlo sklamalo používateľov a zrejme aj Samsung. Najnovšie ho dokážete vypnúť priamo v nastaveniach

Spoločnosť Samsung nám s príchodom novým smartfónov Samsung Galaxy S8, S8+ a Note 8 predstavila jednu zaujímavú novinku. Tou je špeciálne Bixby tlačidlo na týchto zariadeniach, vďaka ktorému dokážete rýchlo a jednoducho otvoriť virtuálneho asistenta Bixby.

Zdroj: samsung.com

Prvé sťažnosti na toto tlačidlo, sa objavili už na začiatku. Mnoho používateľov, ktorí vlastnia najnovšie Samsung smartfóny, začala toto tlačidlo označovať za nepotrebné a v niektorých situáciách až otravné. V tom momente sa v obchode objavili prvé aplikácie, ktoré toto tlačidlo dokázali prostredníctvom nastavení vypnúť. Samozrejme, išlo o aplikácie tretích strán a samotný Samsung tieto aplikácie zakázal a začal v boji proti nim. Po pár týždňoch sa Samsungu podarilo tieto aplikácie úplne zablokovať a zneprístupniť.

Pred pár dňami sa ale Samsung odvážil spraviť veľký krok. Pre už spomínané zariadenia vydal aktualizáciu, ktorá obsahuje možnosť manuálne vypnutie tohto tlačidla. Samotné aktualizovanie bude možno trošku problematické, keďže to vyzerá tak, že aktualizácia nieje dostupná na všetkých zariadeniach. Vyzerá to tak že sa Samsung poučil z vlastnej chyby a berie do úvahy svojich zákazníkov. Niektoré ostatné spoločnosti by si zrejme mali zobrať zo Samsungu príklad.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (pexels.com)

 

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu